به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستید؟ شاید در میان دریایی از موقعیت‌های مختلف در سراسر دنیا گیج شده باشید. بیایید قبرس شمالی، جواهر پنهان مدیترانه را کشف کنیم. این جزیره زیبا مزایای فوق العاده‌ای برای کسانی که می‌خواهند در زمینه املاک، سرمایه گذاری کنند، ارائه می‌دهد.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ملک هستید می توانید با مشاورین اورنست با سال ها تجربه خرید و فروش ملک و آپارتمان در قبرس شمالی تماس بگیرید.

در این مقاله ۱۵ دلیلی که چرا قبرس شمالی بهترین فرصت سرمایه گذاری املاک در سال ۲۰۲۴ است را بررسی کرده‌ایم.

1. قیمت مناسب املاک در قبرس شمالی

اولین مزیت بزرگ سرمایه گذاری در قبرس شمالی، قیمت مناسب آن است. قیمت املاک در مقایسه با سایر نقاط محبوب مدیترانه‌ای، نسبتا پایین است. بیشتر کشورهای مدیترانه‌ای، قیمت‌های نجومی برای املاک دارند، حتی بالاتر از انگلستان یا آمریکا. اما قبرس شمالی گزینه‌های باصرفه‌تری به خصوص در پروژه‌های پیش فروش که امسال رونق گرفته‌اند، ارائه می‌دهد. قبرس شمالی برای هر دو دسته خریداران کم تجربه و سرمایه گذاران با تجربه، گنج پنهانی در مدیترانه به شمار می‌رود.

 

چرا در املاک قبرس شمالی سرمایه گذاری کنیم؟ فرصت‌های سرمایه گذاری در املاک قبرس

 2. افزایش ارزش تدریجی ملک

ارزش املاک و مستغلات در قبرس شمالی در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. رشد گردشگری در منطقه و همچنین تقاضای روزافزون خرید آپارتمان در قبرس شمالی از سوی خریداران خارجی، ارزش بازار را به شکل چشمگیری بالا می‌برد. هزینه زندگی نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورهای منطقه، قبرس شمالی را به مکانی جذاب تبدیل کرده است. با ادامه رشد اقتصادی، انتظار می‌رود که ارزش املاک و مستغلات در قبرس شمالی در سال‌های آینده نیز همچنان افزایش یابد.

 3. بازگشت سریع سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات قبرس شمالی به دلیل اینکه فرصت‌های زیاد برای خرید ملک با قیمت‌های نسبتا پایین ارايه می‌دهد، می تواند بازگشت سریع سرمایه را به همراه داشته باشد. با توجه به افزایش مداوم تقاضا برای املاک در این منطقه، پیش‌بینی می‌شود، ارزش ملک در آینده افزایش یابد. درنتیجه، منجر به سود قابل توجه و سریع برای سرمایه گذاران شود. همچنین با افزایش اجاره‌نشینی، سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق اجاره ملک، درآمد ثابتی داشته باشند.

می‌توانید برای اجاره و خرید ملک با متخصصین باتجربه ما در اورنست تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن بهره‌مند شوید.

 4. صنعت گردشگری در حال رشد – یکی از دلایل کلیدی برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در قبرس شمالی

قبرس شمالی، صنعت گردشگری در حال رشدی دارد که باعث جذب بازدیدکنندگان از سراسر جهان برای تعطیلات می‌شود. این کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی، ساحل‌های زیبا، و مناظر طبیعی دیدنی است که آن را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. دولت، سیاست‌هایی را برای ترویج گردشگری اجرا کرده است و در توسعه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کرده است تا کیفیت امکانات گردشگری را بهبود بخشد.

 5.  قبرس شمالی، منطقه محبوب سرمایه گذاری در اروپا

قبرس شمالی در سال‌های اخیر به عنوان یک مرکز سرمایه‌گذاری در اروپا به طور چشمگیری محبوب شده است. آب‌وهوای مدیترانه‌ای، سواحل زیبا، تاریخ و فرهنگ غنی این منطقه را به مقصدی جذاب برای تعطیلات تبدیل کرده است. محبوبیت روزافزون باعث شده است که قبرس شمالی به یکی از پرطرفدارترین مکان‌های سرمایه‌گذاری در اروپا تبدیل شود. با کشف مزایای فراوان سرمایه گذاری در قبرس شمالی توسط سرمایه گذاران بیشتر، انتظار می‌رود این روند در سال‌های آینده نیز ادامه یابد.

چرا در املاک قبرس شمالی سرمایه گذاری کنیم؟ فرصت‌های سرمایه گذاری در املاک قبرس

6. داشتن ارز باثبات

برخلاف بسیاری از کشورهای مدیترانه‌ای که قیمت املاک به یورو که ارزش آن در حال کاهش است، معامله می‌شود، قیمت املاک در قبرس شمالی با پوند انگلیس که واحد پولی باثبات‌تری است، محاسبه می‌شود. این موضوع باعث ثبات بیشتر در بازار املاک قبرس شمالی شده است. همچنین، وضعیت نامناسب بخش بانکی یونان، که بر اقتصاد دو قبرس جنوبی و یونان تأثیر گذاشته، باعث تردید سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این مناطق شده است.

7. آب و هوای عالی در قبرس شمالی

قبرس شمالی به طور متوسط سالانه بیش از ۳۴۰ روز آفتابی دارد و زمستان‌های آن از تمام اروپا، حتی ترکیه نیز گرمتر است.

8. دسترسی آسان از اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه

قبرس شمالی در منطقه‌ای بین از اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد که آن را به مکانی ایده‌آل برای کسب و کار و سرمایه‌گذاری بین‌المللی می‌کند. این کشور دارای موقعیت جغرافیایی استراتژیک است که دسترسی آسان به بازارهای اصلی در این مناطق را فراهم می‌کند.

قبرس دو فرودگاه مهم دارد: ارجان در قبرس شمال و لارناکا در قبرس جنوبی. دارندگان پاسپورت کشورهای اروپایی یا مشترک المنافع و همچنین دارندگان ویزای شینگن می‌توانند از طریق فرودگاه لارناکا که یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های جهان است به قبرس جنوبی بروند. فرودگاه ارجان در قبرس شمالی نیاز به ندارد. بنابراین، افرادی که ویزای شینگن ندارند، می‌توانند به راحتی و با هزینه کم به این کشور سفر می‌کنند.

9. امنیت بالا و پایین بودن جرم

قبرس یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. قبرس در میان ۱۰۶ کشوری که در این مطالعه بررسی شده‌اند، رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. همچنین، قبرس در میان کشورهایی با جمعیت کمتر از ۵ میلیون نفر، امن‌ترین مکان برای زندگی و سفر به شمار می‌رود.

چرا در املاک قبرس شمالی سرمایه گذاری کنیم؟ فرصت‌های سرمایه گذاری در املاک قبرس

10. اخذ آسان اقامت قبرس شمال با خرید ملک و آپارتمان

با خرید ملک در قبرس شمالی می‌توان برای اقامت، درخواست داد. در حالی که در قبرس جنوبی نیاز حداقل سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار یورو برای اخذ اقامت لازم است، اما در قبرس شمالی چنین الزامی وجود ندارد. دریافت اقامت در قبرس شمالی حدود سه هفته طول می‌کشد و هزینه‌ای ندارد. همچنین، قبرس شمالی به مالکان بالای ۶۰ سال اجازه می‌دهد، بدون مجوز اقامت در آنجا زندگی کنند. برای دریافت اقامت، مالک ملک باید یک حساب بانکی باز کند و مبلغ مشخصی (بر اساس ۱۰ هزار دلار برای هر عضو خانواده) را در آن واریز کند. اقامت هر سال باید تمدید شود. پس از ۷ سال اقامت می‌توان برای شهروندی درخواست داد.

11. قیمت پایین‌تر املاک نسبت به قبرس جنوبی

املاک در قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه و بسیاری دیگر از کشورهای مدیترانه‌ای بسیار ارزان‌تر است. قیمت املاک در قبرس شمالی به طور متوسط، نصف قیمت املاک در جنوب جزیره است (به عنوان مثال، یک استودیوی معمولی کنار دریا در جنوب قبرس حداقل ۱۳۰ هزار یورو قیمت دارد، در حالی که در قبرس شمالی این قیمت تنها ۵۰ هزار یورو است). همچنین، ثبات قیمت در قبرس شمالی به دلیل استفاده از منابع مالی خصوصی برای ساخت‌وساز و عدم وابستگی به سیستم بانکی جهانی است.

12. سرمایه گذاری رو به رشد در قبرس شمالی

در سال‌های اخیر شاهد افزایش قابل توجه سرمایه گذاری در قبرس شمالی، به ویژه در بخش املاک و مستغلات بوده‌ایم. انتظار می‌رود این روند با توجه به آب و هوای عالی، قیمت‌های جذاب املاک و کیفیت بالای زندگی در این منطقه، همچنان ادامه داشته باشد. سرمایه گذاری در قبرس شمالی، فرصتی را برای بهره‌مندی از این روند صعودی فراهم می‌کند.

روش سودآور برای سرمایه گذاری در املاک، خرید ملک در ابتدای پروژه‌های ساختمانی است، زیرا در این زمان، قیمت‌ها پایین‌تر هستند. پس از اتمام پروژه (معمولاً ۱.۵ تا ۲ سال پس از شروع ساخت)، ملک با قیمت بازار به فروش می‌رسد و بدین ترتیب سرمایه‌گذار از افزایش ۳۰ درصدی ارزش ملک بهره‌مند می‌شود.

13. قبس شمالی، کشوری در حال شکوفایی

قبرس شمالی یک کشور در حال ظهور با اقتصادی رو به رشد است که انواع گسترده‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. این کشور دارای موقعیت جغرافیایی استراتژیک بین اروپا، آسیا و آفریقا است که آن را به مکانی ایده‌آل برای کسب و کار و سرمایه‌گذاری بین‌المللی تبدیل می‌کند. دولت، سیاست‌هایی را برای جلب سرمایه‌گذاران خارجی اجرا کرده است و محیطی ایده‌آل برای ایجاد کسب و کار به وجود آورده است. به‌طوری‌که سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصاد را تشویق می‌کند.

14. بیشترین رشد جمعیت دانشجویان خارجی

قبرس شمالی دارای بیشترین رشد جمعیت دانشجویان خارجی در اروپا است. این کشور به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت بالا و هزینه‌های تحصیل مقرون به صرفه، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی شده است. دولت همچنین سیاست‌هایی را برای جلب بیشتر دانشجویان بین‌المللی به کشور اجرا کرده است.

15. میزان محدودیت زمین موجود برای توسعه

در قبرس شمالی میزان محدودی زمین برای توسعه وجود دارد که آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌کند. دولت سیاست‌هایی را برای تشویق توسعه املاک و مستغلات اجرا کرده است و محیطی آیده آلی برای ایجاد کسب و کار به وجود آورده است تا سرمایه‌گذاری در این بخش را تشویق کند.

جمع بندی

در نتیجه، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در قبرس شمالی برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال تنوع در سبر سرمایه خود هستند، مزایای زیادی را ارائه می‌دهد. این کشور دارای اقتصادی با رشد سریع، موقعیت جغرافیایی استراتژیک بین اروپا، آسیا و آفریقا، و محیط کسب و کار ایده آل در بخش‌های مختلف اقتصاد است.

با وجود صنعت گردشگری در حال رشد، محدودیت زمین موجود برای توسعه، و قیمت‌های پایین املاک، قبرس شمالی به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تبدیل شده است. به علاوه، این کشور یکی از کمترین نرخ جرم در اروپا را داراست و با امکانات و خدمات مدرن با هزینه مقرون به صرفه، کیفیت زندگی بالا را ارائه می‌دهد. به طور کلی، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در قبرس شمالی یک تصمیم هوشمند است که بازگشت سریعی در سرمایه‌گذاری و پتانسیل رشد بلندمدت را ارائه می‌دهد.

این ۱۵ دلیل تنها بخش کوچکی از مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات قبرس شمالی است. خواه به دنبال خانه‌ای برای تعطیلات با قیمت مناسب، ملکی برای اجاره یا فرصتی برای افزایش سرمایه باشید، قبرس شمالی گزینه‌ای عالی برای شما در سال ۲۰۲۴ است. برای بهره مندی از این فرصت استثنایی با ever-nest تماس بگیرید!