بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

برج های پایتخت امروزه یکی از زیبایی های تهران شده است اما بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟ تهران برج های مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند از ارتفاع برج، اندازه واحد ها، امکانات رفاهی مانند: سونا، استخر، لابی و…. همگی می توانند برای خریداران جذاب باشد، اما آنچه که جذابیت زندگی در برج را دو چندان می کند زندگی در برج هایی است که مرتفع تر هستند.

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

چرا برج های مرتفع برای سکونت ساخته می شوند؟

برج های مرتفع مسکونی معمولا به چند علت مختلف ساخته می شوند:

  • بسیاری از برج های مسکونی مرتفع به منظور استفاده بهتر از زمین ساخته می شوند. در شرایطی که زمین کافی برای سکونت وجود نداشته باشد ساختمان ها به شکل عمودی رشد می کنند تا استفاده بهتر و کاربردی تری از زمین شود.
  • در برخی مواقع تحولات اقتصادی سبب می شود برج های مسکونی شکل گیرند. مثلا: زمانی که مردم به علت شرایط اقتصادی دیگر امکان خرید خانه های بسیار بزرگ و ویلایی را ندارند، برج های مسکونی عمودی رشد می کنند و هر طبقه از واحد های متعددی ساخته می شود که معمولا متراژ این واحد از خانه های ویلایی، کوچک تر است.
  • گاهی اوقات هدف مهندسین این است که از گسترش افقی شهر جلوگیری کنند. مثلا: ممکن است شهری جنگل های طبیعی زیادی در اطراف خود و جمعیت رو به رشدی، داشته باشد در چنین شرایطی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و اِسکان بهینه جمعیت از گسترش افقی شهر جلوگیری می شود و برج های مسکونی به شکل عمودی در شهر رشد می کنند.

آیا برج  های مرتفع فقط برای کاربری مسکونی ساخته می شوند؟

برج های مرتفع زیادی در پایتخت وجود دارند که کاربری های مختلفی دارند. بعنوان مثال: برج میلاد، برج سپهر، برج جام بانک ملت، اما این برج های زیبا و مرتفع همگی برای سکونت ساخته نشده اند و معمولا واحد های تجاری در آن ها قرار دارد یا متعلق به سازمان خاصی هستند. مانند: برج سپهر که در خیابان سمیه واقع شده و از سال 1370 شمسی مورد بهره برداری قرار گرفته است و ساختمان اداری و مرکزی بانک صادرات می باشد.

برخی از برج های مسکونی مرتفع تهران

  • یکی از برج های مسکونی و مرتفع پایتخت، برج بین المللی تهران است که، دارای 220000 متر زیر بنا می باشد. برج بین المللی سه بال دارد و دارای 56 طبقه است که آن را خاص و منحصر به فرد کرده است. 572 واحد در این برج مرتفع قرار دارد و در شمال محله امیر آباد با ارتفاع 162 متر سر به آسمان برافراشته و می درخشد!
  • برج آسمان نیز یکی دیگر از برج های مسکونی تهران است که دارای 37 طبقه است. این برج دارای 104 واحد مسکونی است و با ارتفاع 130 متر در فرمانیه واقع شده است.
  • برج مهستان از دیگر برج های مرتفعِ مسکونی تهران است که، در شهرک غرب واقع شده است و امکانات رفاهی خوبی از جمله سالن اجتماعات، سالن ورزشی، لابی و… را دارد.

نکته مهم در رابطه با تمام این برج های مرتفع این است که این برج ها چندین سال است ساخته شده و واحد های آن ها به فروش رفته است. با این توصیف اگر شخصی بخواهد در یک برج مرتفع زندگی کند بهتر از برج های در حال ساخت در منطقه های جدیدتر تهران مانند: منطقه 22 سرمایه گذاری کرده و یا پیش خرید نماید. گرچه در منطقه 22 برج های مختلفی در حال ساخت است، اما یکی از این برج های مرتفع، پروژه آیهان است که مانند نگینی در این منطقه می درخشد.

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

پروژه مسکونی آیهان

پروژه آیهان یک مجتمع مسکونی است که در محله چیتگر و بلوار دانش واقع شده است. مساحت زمین این پروژه 20 هزار متر مربع است که مساحت بزرگی محسوب می شود. بعلاوه اسکلت آن فلزی و مقاوم نسبت به زلزله است. این پروژه از  8 بلوک تشکیل شده است که هر بلوک دارای 150 واحد مسکونی می باشد. همچنین پروژه آیهان شامل 21 طبقه است که 18 طبقه آن مسکونی می باشد و به همین علت این برج ها ارتفاع قابل توجهی دارند.

امکانات پروژه آیهان

از امکانات پروژه آیهان می توان به فضای بازی کودکان، سالن ورزشی جداگانه برای بانوان و آقایان، سالن اجتماعات، لابی، پارکینگ اختصاصی، کارواش، رستوران، زمین تنیس، زمین فوتبال و… اشاره کرد که آن را به یک پروژه محبوب و بی بدیل تبدیل کرده است.

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

بلندترین برج های مسکونی تهران کدامند؟

متراژ واحد ها

متراژ واحد های این پروژه از 100 تا 300 متر متغیر است. واحد های 100 متری 3 خوابه، واحد های 120 متری سه خوابه، واحد 150 متری سه خوابه و در نهایت واحد های 300 متری و vip که شامل چهار خواب می باشند، از متراژ های موجود در این پروژه محسوب می شوند.

تعاونی سازنده

آن چه که در هنگام سرمایه گذاری و یا پیش خرید در ارتباط با برج های مسکونی بسیار مهم است، اعتبار تعاونی سازنده می باشد. تعاونی انبوه سازان توسعه و عمران سازه گستر چیتگر از تعاونی های معتبر محسوب می شود که رزومه درخشانی دارد. ساخت پروژه 16 طبقه ای وردآورد، پروژه 25 طبقه ای مقدس اردبیلی، پروژه 48 واحدی الهیه، پروژه 400 واحدی مسکن مهر کاشان، پروژه 350 واحدی شهر جدید پرند، پروژه 500 واحدی شهر جدید سهندِ تبریز و خوابگاه دانشجویی دانشگاه پلیس از نمونه فعالیت های این تعاونی معتبر در حوزه ساخت و ساز است که خیال سرمایه گذار را از بابت انجام تعهدات آسوده خواهد کرد.

دسترسی به راه های ارتباطی و مراکز تفریحی

پروژه آیهان به باغ گیاهشناسی که یکی از مراکز تفریحی محسوب می شود بسیار نزدیک است. این پروژه فاصله بسیار کمی با دریاچه چیتگر و مرکز تجاری بام لند و ایرانمال نیز دارد، که بر جذابیت های آن برای سکونت می افزاید.

پروژه آیهان با بزرگراه های حکیم، همت، شهید همدانی، آزادگان و تهران _ کرج فاصله کمی در حدود دو کیلومتر دارد که به راحتی می توان با استفاده از این بزرگراه ها به نقاط مختلف شهر رفت و آمد کرد. همچنین نزدیک ترین ایستگاه مترو به این پروژه، ایستگاه وردآورد می باشد.

جمع بندی

در این مقاله بلندترین برج مسکونی تهران را به شما معرفی کردیم و در ادامه نیز به برج ها و پروژه های معروف نیز اشاره کردیم. تمام اطلاعات دقیق این برج ها و پروژه در رابطه کاربری زمین، وضعیت مالکیت و جواز به راحتی قابل پیگیری می باشد تا سرمایه گذاران با خیالی آسوده بتوانند برای سرمایه گذاری در این پروژه اقدام نمایند.