ترمینال‌ها و فرودگاه‌های اصفهان مشهد

اگر اهل مسافرت با ماشین شخصی نباشید، راه‌های مختلفی برای سفر به شهر موردنظرتان وجود دارد. اصفهان و مشهد دو شهر گردشگری معروف ایران محسوب‌می‌شوند که برای رفت‌وآمد به آن‌ها می‌توانید از روش‌های گوناگونی استفاده کنید. هرکدام از راه‌های زمینی و هوایی، ویژگی‌ها و مزیت‌های خاصی دارند و مسافران باتوجه به شرایط اقتصادی و جغرفیایی خودشان آن‌ها را برمی‌گزینند. در ادامه به معرفی اجمالی ترمینال‌ها و فرودگاه‌های اصفهان مشهد می‌گردازیم. چنانچه قصد عزیمت به این شهرهای سیاحتی و زیارتی را دارید، با تهیه بلیط اصفهان مشهد  از سایت علی بابا، سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنید.


فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی با سابقه فعالیت از دوران دفاع مقدس، یکی از فرودگاه‌های قدیمی ایران به‌شمارمی‌رود. این فرودگاه بین‌المللی با انتقال از منطقه صفه اصفهان به ناحیه‌ای دور از مرکز شهر، مردم منطقه را از آلودگی‌های صوتی و ترددهای زیاد، آسوده کرده‌است. فرودگاه شهید بهشتی اکنون در شمال‌شرقی این استان با فاصله بیش‌از 20 کیلومتر تا مرکز شهر قرار دارد.

برای دسترسی به فرودگاه باید از اتومبیل شخصی یا تاکسی استفاده کنید چراکه هیچ پایانه اتوبوس‌رانی در محل فرودگاه وجود ندارد. پروازهای داخلی و خارجی متنوعی از شرکت‌های هواپیمایی معتبر مثل ایران‌ایر، کیش‌ایر، ماهان، ترکیش ایرلاینز، فلای دبی، هواپیمایی عراق و… در این فرودگاه انجام می‌شود. فرودگاه شهید بهشتی با دو پارکینگ مسقف و روباز، ظرفیتی بیشتراز هزار جای پارک را برای خودروها فراهم کرده‌است.

در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی سه ترمینال داخلی، خارجی و باری به‌چشم‌می‌خورد. ترمینال داخلی با امکانات مختلف، آسایش را برای مسافران فراهم و امکان انجام امور مختلف را آسان‌تر می‌کند. برای مثال رستوران، کافی‌شاپ، گل‌فروشی، آرایشگاه، غرفه بازی کودکان، اماکن اجاره خودرو، نمازخانه، دفاتر فروش بلیط و… همگی در این قسمت فعالیت دارند. ترمینال خارجی فرودگاه هم مخصوص پروازهای بین‌المللی بوده و شامل خدمات گوناگونی ازجمله دفاتر گمرک، شعبه‌های بانک، نمازخانه و… است. از برخی امکانات مشترک در هر دو ترمینال می‌توان به غرفه‌های سوغاتی و نوشیدنی، اینترنت رایگان، خدمات تلفن همراه، اتوبوس و تاکسی، بخش امانت و دسته‌بندی بار و سرویس بهداشتی اشاره کرد.


فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان برخلاف فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی، کم‌تردد است. این فرودگاه در اوایل دهه هفتاد شمسی با فاصله دوازده کیلومتر از شهر کاشان تاسیس شد. فرودگاه کاشان درحال‌حاضر فقط پروازهای اصفهان مشهد را پوشش می‌دهد. اگر در شهر تاریخی کاشان سیروسیاحت می‌کنید، برای تهیه بلیط اصفهان مشهد می‌توانید از امکان خرید بلیط اینترنتی این فرودگاه بهره‌ببرید.


ترمینال‌های اصفهان

برای سفر به اصفهان یا جابجایی میان برخی شهرهای این استان، ترمینال‌های کاوه، جی، زاینده‌رود و صفه، در مناطق مختلف اصفهان، آماده پذیرایی از شما هستند. ترمینال کاوه باوجود هتل، خدمات تاکسی تلفنی و اتوبوس شهری، رستوران، بیش‌از صد فروشگاه متنوع، نمازخانه و…، مهم‌ترین ترمینال اصفهان محسوب‌می‌شود که در شمال شهر، استقرار دارد.

ترمینال‌های اصفهان

ترمینال‌های اصفهان

از این ترمینال به مناطق بسیار زیادی مثل ترمینال‌های تهران، پایانه شیراز، مشهد، یاسوج، همدان، رشت و ده‌ها ترمینال پرتردد و کم‌تردد دیگر همچون رفسنجان، خرمشهر، دزفول و لاهیجان امکان آمدوشد وجود دارد. هم‌چنین برای رفت‌وآمد به شهرهایی نظیر کاشان، نائین و خوانسار هم می‌توانید از سرویس‌های ترمینال کاوه استفاده کنید.

ترمینال صفه، با خدمات رفاهی شامل رستوران، هتل، دفتر شرکت‌های مسافربری، چندین فروشگاه، خدمات تاکسی تلفنی و اتوبوس شهری و… برای سفر به شهرهای جنوبی کشور، گزینه بهتری به‌نظرمی‌رسد. از ترمینال صفه می‌توانید خود را به مسجدسلیمان، پایانه امام رضا(ع) مشهد، قشم، عسلویه، شیراز، خرمشهر و بسیاری شرهای دیگر برسانید. ترمینال‌های جی و زاینده‌رود هم به‌ترتیب در شرق و جنوب‌غربی شهر واقع‌شده‌اند. این ترمینال‌ها درمقایسه با ترمینال‌های کاوه و صفه، کم‌ترددتر هستند و برای بعضی شهرهای داخلی و خارجی سرویس دارند.


فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد

شهر مشهد باوجود حرم مطهر رضوی همواره یکی از مقاصد گردشگری مهم ایران بوده و سالانه پذیرای مسافران داخلی و خارجی زیادی است. فرودگاه بین‌المللی مشهد در سال 1330 تاسیس شد و امروز، لقب دومین فرودگاه پررفت‌آمد کشور، به آن تعلق دارد. بیش‌از سی شرکت داخلی و خارجی در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد پرواز دارند.

فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد

فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد

ترمینال 1 برای پروازهای داخلی، ترمینال 2 و 3 به‌ترتیب برای پروازهای خروجی و ورودی خارجی طراحی شده‌اند. این فرودگاه علاوه‌بر پارکینگ‌های هر ترمینال، یک پارکینگ طبقاتی هم با ظرفیت چهارصد خودرو در قسمت ورودی ترمینال 1 برای توریست‌ها درنظرگرفته‌است.

در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد خدمات متنوعی ارائه می‌شود. شما می‌توانید برای رزرو بلیط یا انجام امور هواپیمایی به دفاتر شرکت‌های هواپیمایی واقع در فرودگاه مراجعه کنید. هم‌چنین امکان رزرو اتاق هتل از داخل فرودگاه و اجاره خودروی بدون سرنشین برای تردد راحت، وجود دارد. تاکسی‌های داخل و بین‌شهری، دسترسی به خدمات بانکی، رستوران، غرفه‌های سوغات و نمازخانه، ازدیگر امکانات فرودگاه بین‌المللی مشهد هستند.


ترمینال‌های مشهد

برای سفر به اماکن توریستی ایران می‌توانید مسیرهای هوایی یا زمینی را برگزینید. اگر به هر دلیلی قصد سفر با هواپیما را ندارید، کافی است بلیط اصفهان مشهد زمینی را تهیه کنید. شهر مشهد سه ترمینال برای پوشش هرچه بهتر سفرهای زمینی دارد که در سه منطقه مختلف تاسیس شده‌اند.

دراین میان ترمینال امام رضا(ع) در جنوب‌غرب مشهد، عنوان بزرگ‌ترین پایانه ایران را یدک می‌کشد. این ترمینال تا حرم تقریبا نیم‌ساعت فاصله داشته و به‌دلیل نزدیکی به بزرگراه شهید کلانتری مشهد، برای ترددهای خارج‌شهری مناسب است. شما می‌توانید با خطوط اتوبوس‌های تندرو یا تاکسی‌های خطی، خود را به ترمینال امام رضا(ع) برسانید.

پارکینگ روباز، سرویس بهداشتی، نمازخانه، سالن ورزشی و… در لیست امکانات این پایانه قرار دارد. از ترمینال امام رضا(ع) به شهرهای داخلی و خارج استانی زیادی ازجمله اصفهان، کرمان، همدان، شهرکرد، تبریز، طبس، آستارا، کاشان، لاهیجان، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، کاشمر و… دسترسی خواهید داشت. ترمینال‌های معراج و راه ابریشم دو ترمینال دیگر مشهد هستند که در شمال‌غربی و جنوب‌شرقی مشهد واقع‌شده‌اند. ترمینال راه‌ابریشم با چشم‌انداز تردد مسافران آسیای میانه از مسیر راه‌ابریشم معروف، به مشهد، راه‌اندازی شده‌است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و ویلا املاک در مورد محتوای آن هیچ نظری ندارد.