سی سنگان و زیبایی های جنگل و دریا

منطقه زیبای سی سنگان که جز زیباترین مناطق استان مازندران می باشد. در بین شهر رویان و نوشهر و در حوزه استحفاظی شهرستان نوشهر قرار دارد در این منطقه پارک جنگلی سیسنگان و سواحلی تفریحی توریستی سی سنگان قرار دارد. که همه روز و در تمامی فصول میزبان مردم  می باشد.

سیسنگان

پوشش گیاهی منحصر به فرد و جنگل های هیرکانی و سواحل زیبای دریای خزر همه و همه با هم زیبایی و جلوه ای خاص به این منطقه داده است به گونه ای که می شود گفت بوسه دریا بر لبان دریا را تشبیه نمود و زیبایی وصف نا پذیر و قدرت خداوند را در یک نقطه توان دید.

پارک جنگلی سی سنگان در سال ۱۳۴۴ توسط مهندس آشتیانی طراحی و ساخته شد. این پارک جنگلی علاوه بر استفاده عموم برای تفریح و استراحت زیست گاه گونه های نادر گیاهی و جانوری نیز می باشد از جمله گونه های خاصی از شمشاد در این پارک جنگلی مورد محافظت قرار گرفته است.

 

در داخل پارک مناطق برای کمپ و استراحت و پارک برای بازی کودکان نیز قرار دارد این امکانات در دو بخش ساحلی و جنگلی قرار دارد هر دو دارای ورودی و خروجی مجزا می باشند. در این کمپ های استراحت بخش سوارکاری رمپ جت اسکی کارتینگ و دیگر امکانات تفریحی و رفاهی دیگر موجود می باشد.

شهرک های شمال