شهرک مهرگان رویان کجاست ؟

شهرک مهرگان رویان را رویایی ببینید.

ویژگی‌ ها و امکانات شهرک

  • سند تک‌برگ و مشاعات: تمامی قطعات دارای سند تک‌برگ هستند و 15 درصد از زمین‌ها مشاعات می‌باشند.
  • امکانات تفریحی: زمین‌های بازی، اسکیت، تنیس، والیبال، استخر و سونا، جکوزی روباز و سرپوشیده، رستوران، فست فود، کافی‌شاپ، سوپرمارکت، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و پیست اسب‌سواری.
  • امنیت: نگهبانی 24 ساعته برای امنیت بیشتر.

مراحل ساخت و ساز و تاریخچه

در چند سال اخیر، ساخت و ساز ویلاها و شهرک‌ها در شمال کشور افزایش یافته است. ابتدا مردم تنها به خرید ویلا علاقه‌مند بودند، اما به مرور زمان نیاز به اسناد و مجوزهای قانونی و امکانات اصلی سازه‌ها را درک کردند. پس از مدتی، مسائلی مانند داخل بافت بودن، داشتن سند تک‌برگ و یا 6 دانگ ثبتی نیز اهمیت یافت.

دهکده کوهستانی مهرگان رویان

شهرک مهرگان رویان

در چند سال اخیر ساخت و ساز در مناطق شمالی کشور در قالب ویلا سازی ، شهرک سازی ، و دیگر ساخت و سازهایی از این قبیل باب شده و خواسته و ناخواسته تاثیرات مثبت و منفی زیادی در ذهنیت خریداران این سازه ها و املاک جا افتاده است. در ابتدا مردم تنها به خرید ویلا رو آوردند و توجهی به اسناد ویلا و امکانات اصلی یک سازه همچون سازه های دیگر نداشتند به مرور زمان مشکلاتی از قبیل آب برق گاز تلفن مجوز برایشان پیش آمد که مجبور شدند در دفعات بعدی مشتریان علاوه بر سازه به مجوزهای سازه نیز دقت کنند 

شهرک مهرگان رویان

و در مرحله بعدی علاوه بر همه این مراحل عوامل دیگری از جمله داخل بافت بودن یا نبودن آن و داشتن سند تک برگ و یا 6 دانگ ثبتی مهم بود بعد از مدتی و با توجه به اینکه اکثر خریداران ویلا این مستغلات را  برای استراحت و دوری از شلوغی شهرهای بزرگ انتخاب کرده و به اصطلاح خوش نشین هستند.

ویدیو زیبا از دهکده کوهستانی مهرگان رویان

در اکثر اوقات سال این ویلا ها خالی بوده و در این بین یک موضوع دیگر به وجود می آید و آن هم امنیت این مستغلات می باشد که با توجه به بعضی از مناطق و خرید غیر اصولی و نداشتن اطلاعات درباره آن منطقه این ویلا های خوش نشین دچار برخی مشکلات اعم از دزدی یا برای زمین ها داشتن معارض و ادعای مالکیت از طرف غیر شده است. برای رفع این مشکلات دوباره طرحی جدید از طرف بساز بفروش ها انجام شد به نام شهرک و ویلا شهرکی

دهکده گردشگری مهرگان رویان

شهرک مهرگان رویان

با توجه به اینکه شهرک ویلایی و شهرک سازی یکسری استاندارد های خاصی داشته و دارد و برای مثال شهرک های قدیمی ساحلی مثل دریاکنار که در مازندران قرار دارد. ساخت شهرکهای غیراصولی و غیر استاندارد صرف داشتن یک نگهبان 24 ساعته و بدون زیر ساخت شروع شد که اکثرا در کنار هم و بدون رعایت فاصله مجاز در شهر و نداشتن زیرساخت اصولی شروع شد.

شاید برای شما جای سوال باشد که شهرک و شهرک سازی چه استاندارد و چه اصولی غیر از آب برق گاز تلفن سند تک برگ و نگهبانی 24 ساعته باید داشته باشد ؟

یک شهرک در مرحله اول به دو دسته تقسیم میشود یعنی باید دانست که هدف از ساخت این شهرک چیست و هدف خریدار از این شهرک چیست ! در شمال اکثر شهرک ها توریستی هستند و اسم توریستی بودن را یدک می کشند. خوب حالا در این موقعیت یک شهرک توریستی چه نوع امکاناتی باید داشته باشد تا علایق و سلیقه های تمامی اشخاص و افراد خریدار را تامین نماید برای مثال افراد خریدار این شهرک ها می تواند تاجر، بازنشسته ، جوان   نوجوان و کودک باشد که وقتی در قالب یک مجموعه کنار هم قرار می گیرند یکسری خواسته و انتظاراتی بنا  به سن و نیاز کاریشان از این مجموعه شهرکی دارند.

خلاصه هدف از چند پاراگراف بالا آشنایی با مفهوم شهرک بود ولی از این جا به بعد می خواهم شما  را  با  دهکده  کوهستانی مهرگان آشنا کنم این  دهکده زیبا در دامنه جنگل های رویان قرار گرفته و در زمینی به مساحت  60 هکتار قرار گرفته است که دارای 3 فاز کاری می باشد و مجری این طرح مجموعه مهرگان می باشد.

مشاعات شهرک مهرگان

مجموعه مهرگان به عنوان یکی از پیشروترین شرکت ها درزمینه ی فعالیت های عمرانی – گردشگری، فعالیت خود را از سال 1378 آغاز کرده است. این فعالیت ها ازآنچنان کیفیت و استانداردی برخوردار است که بالاترین جوایز و تقدیر های زیادی را در سطح ملی نصیب این شرکت کرده است. موفقیت‌های ذکر شده حاصل برنامه‌ریزی، تلاش و نوآوری‌های مجموعه‌ای توامند و خلاق است که به درکی گسترده از نیازها وتحولات جامعه پویا و پر تحرک ایران دست یافته است. از همین روست که مجموعه مهرگان با وجود سابقه ای کوتاه، به جایگاهی در خور و افتخار آمیز در فعالیت‌های عمرانی دست یابد.
مجموعه مهرگان علاوه بر ایجاد شهرکهای ویلایی با فراهم آوردن امکان طراحی داخلی توسط مجربترین تیم طراحی این امکان را برای خریداران فراهم کرده است تا مجموعه خود را بهترین دکوراسیون داخلی در اختیار بگیرند و از فضایی دلنشین و لذت بخش بهره ببرند.

ویلا نمونه شهرک مهرگان رویان

این توضیحی کوچکی در مورد مجموعه مهرگان بود که در بالا برای شما عزیزان توضیح داده شد. خال اطلاعات مجموعه گردشگری و توریستی مهرگان یا همان دهکده کوهستانی مهرگان : همانطور که در بالا هم توضیح داده شد این مجموعه در مساحتی 70 هکتار ساخته شده است و دارای 3 فاز کاری می باشد. فاز اول شامل 100 واحد ساختمانی می باشد که آماده تحویل می باشد و فاز 2 نیز شامل 100 واحد دیگر می باشد که در حال اجراست در این شهرک هیچ چیزی مشا نیست و همه چیز دارای سند و تمامی اطلاعات  برای شخص خریدار صادر طبق متراژ خریداری شده و تمامی اطلاعات بدون کوچکترین کم و کاستی در سند قید می شود.

محله اقاقیا شهرک مهرگان رویان

و تمامی اسناد تک برگ و ثبتی بوده و قابل استعلام از مراجع ذیصلاح می باشند.  متراژ ویلا ها از 450 تا  1300 متر متغیر می باشد و نقشه های ساخت از طرف دفتر مهندسی مجموعه اعلام می گردد. قیمت پایه این ویلا ها  باز با توجه به نظرات شما می تواند متغیر باشد در این قسمت نیز مجموعه مهرگان این آزادی عمل را به خریداران داده تا  با انتخاب مصالح به کار در داخل ویلا ، آن را  به دلخواه خود در بیاورند.

محله های چناران و بلوط شهرک مهرگان رویان

اما فاز سوم و مهمترین بخش این مجموعه که شامل مشاعات و بخش های تفریحی و زیرساخت های این دهکده یا شهرک می باشد. از مزایای این شهرک این می باشد که شما در همسایگی خود هیچ گونه شهرک و ویلای دیگری ندارید و نخواهید داشت و این شهرک در نقطه صفر حریم جنگل و بافت شهرکی و مجاز ساخت و ساز قرار دارد و زیبایی  دیگری که این شهرک دارد این می باشد که شما نمای دریا  را هم از این شهرک به راحتی دارید و هیچ مانعی نمی تواند این نما و زیبایی را  از شما سلب نماید.

محله ارغوان و کاج شهرک مهرگان رویان

در بخش زیر ساخت این مجموعه دارای پست برق مجزا که  از دکل های برق فشار قوی دریافت کرده می باشد و برق این دهکده جدای برق دیگر مناطق می باشد از آنجایی که مهندسان گروه مهرگان پیش بینی جمعیت این منطقه با یک ضریب بیشتری در نظر گرفتند برای آب و گاز نیز انشعابات مجزایی برای این شهرک در نظر دارند از همه جالب تر در بخش زیر ساخت  در بخش اینترنت که  برای بنده هم بسیار جالب  و در بین شهرک های استان نادر و بی نظیر بود قرار دادن فیبر نوری برای اتصالات شبکه در کل شهرک   تا دم در هر ویلا برای آینده این مجموعه  بوده که در اولین بخش کاری این در بخش زیر ساخت ها قرار گرفته است.

شهرک مهرگان رویان محله نارون

در بخش دیگر فاز سوم  طرح هتل و تایم شرینگ  روی تپه این مجموعه قرار دارد. برای مناطق تفریحی نیز در بخش بالایی شهرک مانژ یا پیست سوارکاری وجود دارد که از نوع ساخت آن از همان ابتدای ورود خودنمایی می کند و در بخشی دورتر از مانژ که سر و صدای کارتینگ اسب ها را  اذیت نکند فضایی برای کارتینگ در نظر گرفته شده است . در کنار این مجموعه های تفریحی مجموعه های ورزشی از جمله مجموعه استخر قرار گرفته است. یک طرح جالب دیگری که این مجموعه دارای و آن هم داشت لاین مخصوص دوچرخه سواری در کنار خیابان های شهرک می باشد . عرض خیابان های اصلی شهرک 13.5 متر و کوچه های بن بست 6 متر می باشد. در این مجموعه در کنار خیابان یک لاین مخصوص ورزش پیاده روی جدای پیاده رو ساخته شده و در نظر گرفته شده است.

حال انتظار ما از شما خریداران این می باشد که باید رو بسوی خریدهای درست و اصولی آورده تا مجموعه هایی که به این صورت درست کار می کنند را تشویق به ساخت این نوع مجموعه های هدفمند نمایید.

معرفی محله های یاس و نسترن

سوالات متداول درباره شهرک مهرگان

شهرک مهرگان در نزدیکی شهر رویان و نقطه صفر جنگلی واقع شده است 

شهرک کوهستانی مهرگان در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در نقطه صفر جنگلی و همجوار با جنگل در ۱۰ محله که شامل ۴ هکتار مشاعات می باشد.

مجموعه مهرگان به عنوان یکی از پیشروترین شرکت ها درزمینه ی فعالیت های عمرانی – گردشگری، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ آغاز کرده است.