شهرک فردوس رویان یکی از شهرک های ساحلی زیبا در شمال می باشد که با توجه به قدمت و و وسعت شهرک و نوع ساخت ویلا های داخل این شهرک از محبوبیت و زیبایی خاصی برخوردار می باشد.یکی از شهرک‌ های بی‌ نظیر استان مازندران که سبک معماری ویلا‌های آن در این منطقه، بسیار خاص و منحصر به فرد بوده، شهرک فردوس رویان است. موقعیت جغرافیایی آن نیز به‌ گونه‌ای بوده که از یک طرف به ساحل زیبای دریای خزر و از سوی دیگر به طبیعت سرسبز جنگل‌های شمال می‌رسد. این موضوع به ‌قدری منظره‌های شگفت‌ انگیزی را برای ویلا‌های این شهرک به وجود آورده که می‌ توان گفت از دلایل محبوبیت و خرید ویلا فردوس رویان در این سال‌ها نیز بوده است. اما شهرک فردوس کجاست و قیمت خرید ویلا در آن چقدر است؟

در این مطلب قصد داریم که این شهرک برند و ساحلی را خدمت شما معرفی کنیم و درباره نوع ویلا ها قیمت ویلا در شهرک فردوس و نوع ساخت سازه های ویلا و مشاعات شهرک فردوس در این مطلب خدمت شما ارائه کنیم .با ما همراه باشید تا در این مقاله از ویلا املاک، امکانات رفاهی و مزایای شهرک ویلایی فردوس رویان را بررسی کنیم. همچنین اگر قصد خرید ویلا در این شهرک را دارید؛ مشخصات ویلا‌های آن را در ادامه مطالعه کنید.

شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان کجاست؟

یکی از شهرک‌ های برند شمال، فردوس رویان در استان مازندران است. این شهرک در سال ۱۳۴۲ در نزدیکی شهر رویان و در کنار جاده اصلی رویان به سمت نوشهر احداث شد. فردوس رویان دسترسی خوبی به آزادراه تهران شمال و شهر نوشهر دارد. در واقع از شهر تهران از دو مسیر جاده چالوس و جاده هراز می‌ توانید برای حرکت به سمت این شهرک استفاده کنید. از مسیر جاده چالوس به شهرک فردوس در صورت نبودن ترافیک حدود 3 ساعت و نیم و از مسیر جاده هراز حدود 4 ساعت زمان می برد . که در دو تصویر زیر دقیقا قابل مشاهده می باشد. 

وسعت شهرک فردوس رویان در حدود ۶۰ هکتار بوده که 10 هکتار از آن به فردوس شمالی و ۵۰ هکتار نیز به فردوس جنوبی اختصاص یافته است. البته دو بخش شمالی و جنوبی شهرک توسط یک تونل زیرگذر با قابلیت عبور خودرو با هم در ارتباط هستند. این شهرک از سمت جنوب به جنگل و رشته‌کوه البرز و از سمت شمال به ساحل زیبای دریای خزر راه دارد.

مسیر جاده هراز به شهرک فردوس

مسیر جاده چالوس به شهرک فردوس

تاریخچه شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان در سال ۱۳۴۲  توسط مهندس و معمار برجسته مرحوم  امیر نصرت منقح در زمینی به مساحت 60 هکتار در کنار جاده اصلی ساحلی در دو بخش شمالی و جنوبی ساخته شد. بخش شمالی شهرک فردوس حدود 10 هکتار و بخش جنوبی آن نیز 50 هکتار مساحت دارد. این دو بخش توسط تونلی از زیر جاده به هم متصل می گردند. که عبور با اتومبیل نیز از این زیر گذر میسر می باشد.

زیرگذر شهرک فردوس رویان

امیر نصرت منقح بنیان گذار شهرک فردوس رویان

امیر نصرت منقح
امیر نصرت منقح (۱۳۰۲–۱۳۹۴) مهندس و معمار معاصر ایرانی و از بنیان گذاران شهرک فردوس رویان و از پیشکسوتان معماری در ایران است. او علاوه بر معماری با منبت کاری هم آشنا بود و آثاری از او بجا مانده‌است. او در سال ۱۳۹۴ در استکهلم سوئد درگذشت.
امیر نصرت منقح

مشخصات ویلا در شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان ، حدود ۳۲۰ پلاک ویلا احداث شده است. همچنین متراژ قواره‌ های زمین در این منطقه از ۱۰۰۰ متر شروع می‌شود؛ البته ویلا‌هایی با متراژ ۱۲۵۰، ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ متر و در فردوس شمالی ویلای ۲۰۰۰ متری نیز وجود دارد. طراحی و ساخت این شهرک زیبا توسط مهندس و معمار مشهور ایرانی مرحوم امیر نصرت منقح انجام شده است. سبک معماری ویلا‌ها، محوطه‌ سازی و طراحی دکوراسیون داخلی آن مشابه معماری اروپایی و آمریکایی است. در واقع ویلا‌های فردوس رویان بسیار مجهز و لوکس بوده و جزء ساختمان‌های تقریبا گران‌ قیمت بازار هستند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اسناد ویلا‌ها و زمین در این شهرک قدیمی، به‌ صورت شاهنشاهی، سند سربی و تک‌ برگ هستند. در نهایت توصیه می‌ شود برای آگاهی از قیمت و شرایط ساخت ویلا یا خرید و فروش زمین‌ های این شهرک ویلایی با مشاور املاک معتبر و با تجربه در شمال مشورت کنید؛ برای این منظور کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

ویلا در شهرک فردوس رویان

خرید ویلا در شهرک فردوس برای تمام فصول سال مشتریان خاص خود را همیشه داشته و با توجه به اینکه این شهرک در بخش شمالی هم در نوار ساحلی دارای ویلا و زمین فروش می باشد. برای بسیار از خریداران ویلا در شمال یکی از گزینه های خرید می باشد.

نحوه ساخت و ساز در شهرک فردوس رویان

ویلا در شهرک فردوس رویان

 شهرک فردوس رویان برای ساخت و ساز ویلا در متراژهای زمین مثل دیگر شهرک های برند امثال خانه دریا ،امیردشت ، خزرشهر ، دریاکنار دارای قوانین ساخت مخصوص به خود می باشد . به دلیل خراب نشدن چهره  شهرک و از بین نرفتن نظم سازه ها در شهرک های برند تمامی آن یک درصدی را  برای سطح اشغال زمین و یک ارتفاع استاندارد را برای ارتفاع در ساخت در نظر می گیرند.

این شهرک توسط هیئت‌مدیره اداره شده و به همین دلیل قوانین و مقرراتی نیز طبق اساس‌نامه داخلی تنظیم شده است که تمامی مالکان شهرک ملزم به رعایت آن هستند. به‌عنوان مثال صاحبان ویلا‌ها باید سالیانه مبلغی را برای شارژ پرداخت کنند که صرف هزینه‌های محوطه‌سازی، تأمین امنیت شهرک و مالیات می‌شود.

شهرک فردوس برای ساخت و ساز سطح اشغال ۴۰ درصد و ارتفاع مجاز ۵ متر  طبق اساسنامه در نظر گرفته  و ویلا ها می توانند در مجموعه ای دورشان را حفظ کنند .

 فقط در بخشی که ویلا های شمالی و جنوبی کنار جاده اصلی قرار دارند در مورد ارتفاع تا  7.5 متر ارتفاع می توانند  سازه های خودشان را بالا ببرند .

در شهرک فردوس رویان یک استثنا وجود دارد که هیچ یک از سایت ها به آن نپرداخته اند در شهرک فردوس شما اجازه ساخت استخر چه در داخل ویلا و یا خارج ویلا به صورت روباز و سرپوشیده را ندارید. این به قوانین شهرک فردوس رویان بر می گردد.

و تمامی اسناد در شهرک فردوس شاهنشاهی ، سند سربی و تک برگ بوده و قابلیت استعلام و انتقال سریع را  دارد . در شهرک فردوس نیز تعدای  ویلای  بنیادی وجود دارد که با استعلام قابل تشخیص می باشد.

درب های شهرک و امنیت و عبور و مرور در شهرک فردوس رویان

درب های شهرک فردوس

شهرک فردوس رویان با توجه به قیمت ویلا و افرادی که در این شهرک ساکن هستند برای حفظ امنیت و آسایش ساکنین از یک گروه حراستی و نگهبانی 50 نفره برخوردار است. خود شهرک دارای دو درب در کنار اتوبان اصلی می باشد که درب سمت فردوس جنوبی اصلی و عبور و مرور متداول از این درب انجام می گردد هر دو درب دارای گیت نگهبانی و درب اصلی دارای سیستم پلاک خوان برای عبور و مرور ساکنین شهرک در نظر گرفته شده و دیگر افراد و مهمانان حتما باید با هماهنگی های لازم وارد شهرک شوند .

درب های شهرک فردوس

مشاعات شهرک فردوس 

 شهرک فردوس رویان با توجه به وجود 300 پلاک ویلا و حدود 6 هکتار مشاعات در قالب ورزشی تفریحی می باشد.

شهرک دارای زمین بازی والیبال تنیس بدمینتون و زمین بازی کودکان و وسایل ورزشی می باشد که استفاده برای اهالی شهرک آزاد می باشد. این شهرک در بخش شمالی خود نیز دارای یک استخر عمومی مشاع می باشدکه استفاده آن برای عموم آزاد و زمان آن برای خانم ها و آقایان مشخص شده می باشد.

امکانات رفاهی و مزایای خرید ویلا در شهرک زیبای فردوس چیست؟

همانطور که به آن اشاره شد؛ ساکنین در دو بخش فردوس شمالی و جنوبی به‌ آسانی به ساحل دریا و جنگل دسترسی دارند. همچنین محیط امن و آرام شهرک در کنار امکانات رفاهی عالی آن از دلایلی است که افراد بسیاری را برای سرمایه‌ گذاری به خود جذب کرده است. اگر به دنبال یک فرصت طلایی برای خرید ویلا شمال هستید، به شما شهرک فردوس رویان را پیشنهاد می‌دهیم.

سایر ویژگی‌های این شهرک لاکچری عبارت‌اند از:

 • کادر نگهبانی ۲۴ ساعته با بیش از ۵۰ نفر نگهبان در فردوس شمالی و جنوبی امنیت شهرک را تأمین می‌کنند.
 • محوطه شهرک با درختان، درختچه‌ها و گل‌ های بسیار زیبا تزئین شده است.
 • فضای بازی ویژه کودکان در شهرک لوکس فردوس رویان وجود دارد.
 • برای رفاه حال ساکنین و تفریح آن‌ها پارک بازی و پارک عمومی در شهرک قرار دارد.
 • زمین‌های ورزشی مختلفی مانند تنیس و والیبال نیز برای ساکنین ساخته شده است.
 • یک استخر برای آقایان و بانوان در بخش فردوس شمالی وجود دارد.
 • ویلا‌های شهرک به کنتور آب، برق، گاز و اینترنت مجهز هستند.
 • محوطه‌ سازی شهرک توسط باغبان‌ های حرفه‌ ای با همکاری یک مؤسسه برای تأمین گل و گیاه انجام می‌شود.
 • شهرک ویلایی فردوس رویان محیطی امن، آرام و دلنشین برای اقامت دارد.
 • هزینه‌ های سالیانه داخل شهرک طبق اساس‌نامه هیئت‌مدیره تعیین می‌شود.
 • مشاعات ویلا‌های شهرک در حدود ۶ هکتار است.

قیمت ویلا در شهرک فردوس رویان

خرید ویلا در شهرک فردوس با توجه به تقسیماتی که وجود دارد و امکانات و متراژهای مختلف قواره های موجود در شهرک برای کارشناسی قیمت موارد زیادی را  باید مد نظر قرار داد اولین موضوعی که در خرید در شهرک فردوس مهم ترین آن هم می باشد اسناد آن ویلا بوده با توجه به قدیمی بودن این شهرک بعضی از این ویلا ها دارای سندهای شاهنشاهی می باشند و بعضی ها  بر اساس خرید و فروشی که شدند دارای سند تک برگ عرصه و اعیان 6 دانگ که همگی یک موضوع را نشان می دهند و آن هم اصالت ویلا و صاحب آن ویلا بر اساس مالکیت آن می باشد.

موضوع بعدی مکان قرار گیری ویلا می باشدبعضی از ویلا های شهرک فردوس در بخش شمالی شهرک قرار گرفته با توجه به تقاضای بیشتر برای خرید ویلای ساحلی در شهرک فردوس و نبود آن تعداد ویلا نتیجه افزایش قیمت های و تفاوت 20 تا  40 درصدی در بعضی از موارد با ویلا های فردوس جنوبی می باشد .

قیمت ویلا در شهرک فردوس با توجه به تورم و افازیش قیمت مستغلات ثابت نمی باشدو قیمت ها همگی باید استعلام روز باشد. با توجه به قیمت های امروز که این مطلب نوشته می شود قیمت پایه در شهرک فردوس رویان از 55 میلیارد تومان شروع می شود .

نقشه جا نمایی پلاک های شهرک فردوس بخش شمالی و جنوبی

نقشه جانمایی پلاک های شهرک فردوس بخش های شمالی و جنوبی

فضای سبز در شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان را  می توان بهشت فضای سبز شهرک های برند در منطقه شمال دانست . با توجه به مساحت 60 هکتاری تنها 300 پلاک ویلایی در این شهرک وجود دارد و با توجه به نوع ساخت و درصد اشغال آن در ساخت فضای سبز بی نظیری در این شهرک وجود دارد که بخشی در قالب باغچه و بخش دیگر در قالب درختان زیبای پالم و دیگر درختان در شهرک نمایان می باشد. 

تمامی نگهداری و رسیدگی فضای سبز شهرک به عهده باغبان شهرک می باشد که هزینه نگهداری این بخش از روی شارژ پرداختی سالانه ساکنین تامین می شود .

شهرک فردوس رویان و سخن پایانی

شهرک فردوس رویان آیا برای سرمایه گذاری مناسب هست یا خیر ؟ 

این سوالی هست که خیلی ها دوست دارند بدانند که در کجا قصد سرمایه گذاری دارند از خیلی از جهات این شهرک امتیازات بسیار خوبی دارد که عبارتند از متراژ زمین و پلاک های شهرک فردوس  ، نوع سازه های موجود تراکم کم ساخت نسبت به زمین شهرک مقدار مناسب و خوب مساحت مشاعات امکانات رفاهی داخل شهرک سیستم امنیتی و کنترل عبور و مرور  ، فضای سبز عالی  که همه و همه افراد زیادی را  برای خرید ویلا در این شهرک جذب خود می کند.

شهرک فردوس رویان استان مازندران یکی از شهرک‌ های منحصر به فرد منطقه با سبک معماری غربی است. در واقع ویلا‌های لاکچری آن جزء خاص‌ترین و گران‌قیمت‌ترین ویلا‌های شمال به شمار می‌روند. امکانات و مزایای شهرک را نیز در متن بررسی کردیم؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت خرید ویلا و سرمایه‌گذاری در فردوس، آینده پرسود و بسیار خوبی را به همراه دارد. البته اگر قصد بازدید از این شهرک را دارید؛ پیشنهاد می‌شود برای دریافت اجازه تردد در فردوس رویان، همچنین آشنایی با شرایط و قیمت‌های روز خرید ویلا و آپارتمان، از یک مشاور املاک آشنا به منطقه کمک بگیرید.

شهرک فردوس حدود 4 سال گذشته افزایش قیمت چشم گیری داشته و برای افرادی که در این شهرک ویلا خریده بودند ارزش افزوده بی نظیری داشته و در حال حاضر نیز خیلی از ساکنین با توجه به قیمت بالای ویلاهای خودشان حاضر به فروش ویلا ها در این شهرک نمی باشند چون هم آرامش و هم سرمایه گذاری امن را در مستغلات خود در شهرک فردوس می بینند.

از آنجا که خرید ویلا در شهرک فردوس نیازمند کارشناسی درست و تشخیص اصالت اسناد ویلاها می باشد. کارشناسان ویلا املاک با مدیریت مهندس رحیمی آماده ارائه مشاوره رایگان برای خرید ویلا و زمین در شهرک فردوس رویان هستند. این مجموعه، با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی جدیدترین موقعیت‌های ویلا، زمین، آپارتمان و برج؛ گزینه‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاری با شرایط و قیمت ویژه ارائه می‌دهد. در این متن به بررسی شهرک زیبای فردوس و امکانات رفاهی آن پرداختیم. اگر سؤالی در این مورد دارید، در بخش دیدگاه همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده، به شما برای سرمایه‌گذاری مطمئن در شهرک‌های ویلایی شمال کمک کند. نظر شما در مورد ویلا‌های فردوس رویان چیست؟

شهرک فردوس دقیقا بعد از شهر رویان به سمت نوشهر قرار دارد.

این شهرک در سال ۱۳۴۲ تاسیس و مساحت کل شهرک ۵۰ هکتار می باشد. که ۱۵ هکتار آن ساحلی و دارای زیر گذر عبور ماشین و افراد و مخصوص ساکنین می باشد.

 متراژ های بالای ۱۰۰۰ متر زمین در شهرک ، البته متراژ های ۱۲۵۰ ، ۱۵۰۰ و بیشتر از آن در بخش شمالی شهرک فردوس نیز دیده می شود

به طور کلی ویلا‌های این شهرک از ۱۰۰۰ متر شروع شده و تا ۱۲۵۰، ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ متر نیز ادامه پیدا می‌کند. برای اطلاع از شرایط خرید ویلا در شهرک ساحلی فردوس، با ما تماس بگیرید.

قیمت خرید ویلا در بخش ساحلی و جنگلی شهرک، متفاوت است. در واقع قیمت خرید ویلا بر اساس متراژ، امکانات رفاهی آن و نوساز یا قدیمی بودن ویلا تعیین می‌شود. قیمت دقیق ویلا‌های این شهرک را از ما سؤال کنید.

دسترسی آسان به ساحل دریا، منظره جنگل، محوطه‌سازی، پارک بازی، زمین‌های ورزشی، استخر، مشاعات آب، برق، گاز و تلفن از ویژگی‌های این شهرک زیبا است.

ویلا‌های این شهرک با سبک معماری غربی و آمریکایی ساخته شده و از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار است. علاوه بر آن دسترسی راحت به دریا و جنگل؛ سرمایه‌گذاری و خرید ویلا و زمین در فردوس رویان را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده است.

منبع : ویلا املاک

اشتراک گذاری در :​

Telegram
WhatsApp