بریم شهرستان نور را ببینیم

سال های سال از یک منطقه زیبا عبور می کنیم که به عنوان یک شهر قدیمی و شاهراه مواصلاتی در استان مازندارن می باشد و آن هم شهرستان نور  که زادگاه مردان بزرگ در طول تاریخ و یک شهر با جاذبه های توریستی بسیار زیبا و قدیمی می باشد. شهرستان نور به مرکزیت شهر نور که از شمال به سواحل دریای خزر و از جنوب به استان تهران و از شرق  به شهرستان آمل و از غرب به شهرستان نوشهر متصل می باشد.

شهر نور در قدیم به نام های رستمدار و سولده هم معروف بود که به مروز زمان تغییر و به نام امروزی نور تغییر یافت. این شهرستان از 4 ناحیه ناتل ، بلده ، تمیشان و ماهان تشکیل شده بود. و زبان مردم نور طبری با گویش کجوری می باشد.

در حال حاضر نور دارای 232 نقطه روستایی و 5 ناحیه شهری شامل : نور ، رویان ، چمستان ، بلده و ایزدشهر می باشد.

شهر نور

فاصله شهر نور با تهران و شهرهای دیگر

شهر نور توسط دو جاده ارتباطی هراز و چالوس به تهران منتهی می شود. شهرستان نور از نظر گستردگی از سواحل دریای خزر تا رشته کوه های البرز با تنوع آب و هوایی ساحلی جنگلی و کوهستانی یکی از جذاب ترین و خوش آب و هوا ترین شهرستان های استان مازندران می باشد.

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی حفاظت شده نور  با 4000 هکتار وسعت و درختان قدیمی در منطقه شهر نور واقع شده است و هر ساله و در اکثر روزهای سال پذیرای مهمانان در دامان طبیعت می باشد و این پارک جنگلی دارای امکانات رفاهی برای مسافران نیز می باشد.


پارک جنگلی نور


پارک جنگلی نور

مناطق گردشگری و تفریحی در نور

شهرستان نور با توجه به گستردگی و تنوع آب و هوا و موقعیت های زیست محیطی و طبیعت خدادادی دارای مناطق تفریحی طبیعی و توریستی زیادی می باشد. در بخش جنگلی شهر نور پارک های جنگلی و جنگل های هیرکانی قدیمی که برای مثال پارک جنگلی نور مساحت آن به 4000 هکتار می رسد. سواحل ماسه ای و زیبای شهر نور که هر ساله پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور می باشد. آبشار ها و رودخانه های طبیعی بزرگ و کوچک زیادی در منطقه نور قرار دارد که معروف ترین های آن آبشار آب پری   می باشد. و در میان دریاچه ها هم سد خاکی یا دریاچه الیمالات در دل جنگل با زیبایی های آن در فصل پاییز و بهار هر بیننده را جذب زیبایی های خود می کند.

دریاچه و یا سد خاکی الیمالات که در 5 کیلومتری شهر نور در مسیر جاده چمستان به نور واقع شده است و فاصله آن هم از جاده اصلی نور به چمستان حدود 3 کیلومتر می باشد.


آبشار آب پری


دریاچه الیمالات


ویلا املاک

شعرا و بزرگان نور

در 5 کیلومتری شهر بلده از توابع شهرستان نور روستای زیبای یوش زادگاه شاعر بزرگ نیما یوشیج قرار دارد که نیما اسفندیاری ملقب به نیما یوشیج پدر شعر نوی ایران بوده و جز افتخارات منطقه نور و ایران می باشد.

داروگ

خشک آمد کشتگاه من

در جوار کشت همسایه.

گرچه می گویند: «می گریند روی ساحل نزدیک

سوگواران در میان سوگواران.»

قاصد روزان ابری، داروگ! کی می رسد باران؟

بر بساطی که بساطی نیست

در درون کومه ی تاریک من که ذره ای با آن نشاطی نیست

و جدار دنده های نی به دیوار اطاقم دارد از خشکیش می ترکد

چون دل یاران که در هجران یاران

قاصد روزان ابری، داروگ! کی می رسد باران

نیما یوشیج

آب گرم لاویج لاویج نور

آب گرم لاویج در منطقه نور قرار دارد این منطقه هم از نظر طبیعت و هم حوضچه های آب گرم معدنی آن زبان زد خاص و عام می باشد. این منطقه زیبای کوهستانی با روستاهای زیبای اطراف هر سال میزبان مهمانان زیادی از سراسر دنیا می باشد.

لاویج

کلیسای آنتوان مقدس در شهرک هایکاشن نور

سرمایه گذاری خرید ویلا و آپارتمان در نور

با همه توضیحات بالا که بخش کوچکی از امکانات طبیعی و شهری و منطقه شهرستان نور می باشد و با توجه به نزدیکی دریا و حد وسط قرار گرفتن بین دو جاده اصلی که به تهران ختم می شود و نوع ساحل شهر نور در این منطقه شهرک های ویلایی و مجتمع ها و برج های زیادی قرار دارد چنانچه خرید ویلا در نور و یا خرید آپارتمان در نور و خرید زمین در نور رونق خاص خود را دارد و ارزش افزوده تمامی خرید مستغلات در منطقه نور همیشه بازدهی خوبی برای سرمایه گذاران این منطقه داشته است .