شهر ایزدشهر از شهرهای مازندران و از توابع شهرستان نور می باشد و در 7 کیلومتری شرق نور و 8 کیلومتری غرب محمودآباد قرار دارد.

شهر ایزدشهر از محله های امیردآباد کناره ، بازارسر و سادات محله در قسمت شرقی و ساروج محله ( سراج محله ) از توابع دهستان ناتل کنار در سال 1384 تشکیل شده و ادغام همه این محله ها شهر ایزدشهر به وجود آمده است.

شهر ایزدشهر کجاست ؟

تاریخچه شهر ایزدشهر

شهر ایزدشهر در اوایل دوره قاجار با به وجود آمدن روستای ایزده بنا نهاده شد  و به سرعت این روستا با توجه به محل قرارگیری و نقطه مکانی وسعت پیدا کرد. در زمان ناصرالدین شاه به عنوان تیول و یا حبه به یکی از درباریان به نام میرزا عبدالله رسید.در تاریخ از این روستا به نام عزت ده هم نامبرده شد که به مرور زمان به نام ایزده تغییر نام داد.

در دوران پهلوی در سال 1354 به دستور شاپور غلامرضا پهلوی تعدادی شهرک و منطقه های تفریحی در ایزده ساخته شد. که شهرک های برند این منطقه در پایین به آن می پردازیم.

جاذبه های گردشگری تفریحی و تاریخی شهر ایزدشهر

شهر ایزدشهر یک شهر ساحلی با جاذبه های تفریحی ، گردشگری ، توریستی و تاریخی می باشد. با توجه به نقطه مکانی شهر ایزدشهر و سواحل دریای خزر در این شهر ، هر ساله میزبان گردشگران و تورست های زیادی از سرتاسر ایران می باشد.

این شهر دارای جاذبه های تاریخی از جمله حمام قدیمی میرزا آقاخانی ، امام زاده قاسم ایزدشهر ، عمارت شاه غازی می باشد.

شهر ایزدشهر علاوه بر بناهای تاریخی دارای اماکن گردشگری همچون مجتمع تفریحی دیدی  ، مجتمع تجاری اکسین ایزدشهر ، موزه گالری دیدی  می باشد که هر کدام به نوبه خود جالب و دیدنی و جذاب و اکثر اوقات مملو از گردشگر می باشد.

شهر ایزدشهر از آب و هوای منطقه معتدل خزری برخوردار بوده و دارای آب و هوای چهارفصل با بارندگی نسبتا بالایی می باشد. طبیعت و مناظر طبیعی اطراف شهر ایزدشهر همه ساله پذیرای مهمانان طبیعت گرد و توریست در این مناطق می باشد. مراکز طبیعت گردی شهر ایزدشهر عبارتند از :

آب بندان های ایزده و امیرآباد ، پارک جنگلی ایزدشهر  و ساحل دریای خزر

آب و هوای ایزدشهر

خرید ویلا در شهر ایزدشهر و مزایای آن

شهر ایزدشهر با توجه به ساحلی بودن آن از دیرباز منطقه ای خوش نشین بوده و تعداد زیادی از شهرک های برند استان مازندران در این شهر سنگ بنای آنها نهاده و ساخته شده اند. که از قدیمی ترین آنها عبارتند از :

شهرک ایزدشهر , شهرک آرام شهر  , شهرک آکام شهر  , شهرک پزشکان  , شهرک امیرآباد شهرک دلکده , شهرک آبی کنار  , شهرک بهاران , شهرک ساحلی بهار  نارنج , شهرک توسکا , تاج محل , آینده ساز , شهرک تمشک  و گلنار را نام برد. که هر کدام به نوبه خود حرفی برای گفتن دارند.

اکثر شهرک های نام برده ساحلی بوده و دسترسی مستقیم به ساحل دریا را دارند همگی دارای چارچوب سازمان یافته ، اساسنامه هیئت مدیره و نگهبانی منظم می باشند.

خوب به راحتی می توان دید که خرید ویلا و سرمایه گذاری در شهر ایزدشهر چه تجاری ، چه مسکونی چه ارزش افزوده بالایی خواهد داشت و همچنین رفت و آمد زیاد مسافران و ساکنین خوش نشین که تفاوت جمعیتی در ایزدشهر بین ساکنین دائمی و ساکنین خوش نشین چیزی حدود 35 الی 40 درصد می باشد . بنا به همه اطلاعات اعلامی بالا خرید و فروش املاک و مستغلات در شهر ایزدشهر از رونق خاص خود دارا می باشد .

از دیگر مزایای خرید ویلا در ایزدشهر می توان به دسترسی آسان و سریع به جاده هراز و آزادراه تهران شمال در جاده چالوس نام برد که در کمترین زمان ممکن به ویلا خود دسترسی دارید. 

فاصله جاده چالوس تا ایزدشهر 222 کیلومتر و فاصله جاده هراز تا ایزدشهر 234 کیلومتر می باشد.

سخن آخر

شهر ایزدشهر از نظر موقعیتی و تاریخی همیشه و در طول زمان گذشته تا به حال دارای رونق بوده و از نظر تفریحی توریستی و گردشگری هم از امتیاز بالایی نسبت به دیگر نقاط شمال بر خوردار می باشد داشتن ساحل دریای خزر وجود شهرک های برند قدیمی ، دسترسی به شاه راه های اصلی و نوع ساخت شهر زیر ساخت های یک شهر ایده آل را  دارد.