10 محله ارزان برای خرید خانه در اصفهان

احتمالا اگر در اصفهان زندگی می کنید یا قصد دارید در اصفهان زندگی کنید بزرگترین دغدغه شما اطلاع از قیمت خانه در اصفهان است و احتمالا اگر قصد دارید برای اولین بار خانه بخرید سوال شما این است که ارزان ترین محله ها و خیابان های اصفهان کدام هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با محله ها و منطقه هایی که کمترین قیمت را به نسبت محله و منطقه های دیگر دارند آشنا کنیم. محله های معرفی شده به ترتیب افزایش قیمت، از کم به زیاد معرفی شده اند.

قیمت خانه در اصفهان

قیمت خانه در اصفهان

1- محله زینبیه اصفهان

طی بررسی های انجام شده ارزان ترین منطقه اصفهان منطقه چهارده می باشد که به عنوان محله زینبیه شناخته می شود. محله زینبیه در شمال شرقی شهر اصفهان واقع شده است. این محله از شمال به روستای حبیب آباد، از شرق به محله هفتون، از جنوب به طوقچی (قدس) و از غرب به محله باتون (بعثت) منتهی می‌شود.  

زینبیه را امروز به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرده اند. زینبیه شمالی از حدود میدان لاله تا چهارراه عاشق اصفهانی است که عمان سامانی نام دارد و مردم زینبیه به آن سلمان می گویند، باتون، سودان، دوطفلان، 16متری اصلی ترین محله های زینبیه ی شمالی هستند.

از چهارراه عاشق اصفهانی به پایین را زینبیه جنوبی می گویند که اکثر مردم اصفهان آنجا را با نام زینبیه می شناسند. از محله های مهم زینبیه جنوبی می توان محله ی آزادی، دارک، ارزنان، شهرک امام حسین، شهرک امام خمینی اشاره کرد.

املاک در زینبیه جنوبی نسبت به زینبیه شمالی قیمت کمتری دارند.

2- محله رهنان

پس از محله زینبیه، محله رهنان دارای ارزان ترین قیمت املاک در اصفهان است. رهنان یازدهمین منطقه شهر اصفهان است که بین خمینی شهر و مرکز شهر اصفهان قرار دارد و تا سال 82 شهری مستقل و جز شهرستان های خمینی شهر محسوب میشد.

محله رهنان اصفهان

محله رهنان اصفهان

رهنان از شرق با خیابان امام خمینی، از غرب و شمال غرب به منطقه جوی آباد از نواحی شهرستان خمینی شهر، از جنوب به خیابان کهندژ و از شمال به جاده بابوکان منتهی می‌شود. رهنان به وسیله پنج معبر اصلی خیابان‌های شریف شرقی، درخشان، امام رضا، شهید بهشتی و فلکه کهندژ با مناطق همجوار در ارتباط می‌باشد. خود رهنان محلات قدیمی چون (محله چهارشاه، محله زاجان، محله طاحونه،محله ماشاده(بزرگترین و پر جمعیت ترین محله) و درب میدان) را شامل می‌شود.

3- خیابان امام خمینی

این خیابان واقع در منطقه 2 اصفهان است. این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق شهری اصفهان است که بافت سنتی و قدیمی آن از دیرباز تا به امروز حفظ شده است. اگر به دنبال خرید مسکنی با قیمتی مناسب هستید در مورد خانه های این خیابان هم تحقیق کنید.

4- محله ارغوانیه

محله ارغوانیه یکی از محله های منطقه 15 اصفهان (خوراسگان) است. ارغوانیه یکی از محله های کوهپایه ای منطقه خوراسگان است که در شرقی ترین ناحیه شهر اصفهان واقع شده است. این محله از شمال به کوههای نخودی، از شرق به جاده اصفهان نائین، از جنوب به محدوده خیابان جی شرقی و از غرب به خیابان مشتاق سوم و اتوبان اصفهان-شیراز منتهی میگردد. اگر به دنبال محله ای با قیمت ارزان و دسترسی به مکان هایی همچون دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان هستید پیشنهاد می کنیم این محله را مورد بررسی قرار دهید.

5- محله خوراسگان

خوراسگان یکی از محله های قدیمی شهر اصفهان است که در منطقه 15 قرار دارد. این محله درشرق اصفهان و در دو طرف بزرگراه جی قرار دارد كه شهر اصفهان را به استان های جنوبی و شرقی كشور متصل می نمايد .برای خرید یا اجاره خانه با قیمت مناسب این محله را نیز جزو کاندیداهای خود در نظر بگیرید.

6- محله نگارستان

محله خوراسگان اصفهان

محله خوراسگان اصفهان

محله نگارستان در منطقه 12 اصفهان و در محدوده‌ی شمالی شهر واقع شده است. این محله از شمال با میدان صدر، خیابان آیت الله صدر و میدان نگین، از شرق با بلوار کاوه و خیابان غرضی، از جنوب با خیابان بهارستان شرقی و از غرب با بلوار رباط سوم و خیابان دانش محدود شده است و با محله‌های ‌خانه اصفهان، کاوه، ملک شهر، شهرک میلاد، گل محمدی، طامه، رحیم آباد، صدف، برلیان مجاورت دارد. قیمت خانه های واقع در محله نگارستان اصفهان تقریبا دو برابر محله زینبیه اصفهان است.

7- خیابان رباط سوم

یکی از محله های دیگری که می توانید برای خرید خانه ای با قیمت مناسب روی آن حساب کنید خیابان رباط سوم است. خیابان رباط سوم (شهید علم الهدی) در منطقه 12 اصفهان واقع شده‌است. این خیابان به معابر مهمی مانند بهارستان شرقی، بنت الهدی صدر جنوبی، صدر شرقی، دانش، رباط دوم (سید رضی)، کنارگذر بهارستان شرقی، صدر غربی، مالک اشتر، آسیاب، بهار شرقی و همچنین بهار غربی متصل گردیده است.

8- محله ملک شهر

یکی دیگر از محله های دارای قیمت مناسب، منطقه 12 ملک شهر است. ملک شهر نسبت به قیمتی که دارد دارای امکانات زیادی است. محله ملک شهر در امتداد خیابان بهارستان غربی واقع شده و دسترسی ساده ای دارد. این محله دارای 3 خیابان اصلی به نام خیابان های 17 شهریور، امین و بلوار آزادگان می باشد.

این محله از شمال با میدان نگین، خیابان فجر، بلوار آزادگان، خیابان نوبهار و میدان آزادگان، از شرق با بلوار رباط سوم، خیابان دانش و خیابان بهارستان شرقی، از جنوب با خیابان گلخانه و از غرب با خیابان بهارستان غربی، خیابان دکتر مفتح، خیابان مفتح، خیابان ناصر خسرو و بلوار آرمان محدود شده است.

9- خیابان آتشگاه

قیمت خانه های واقع در خیابان آتشگاه تقریبا با خانه های واقع در ملک شهر برابری می کند. خیابان آتشگاه یکی از معابر اصلی در اصفهان بوده که بناهای مهمی مثل منارجنبان در آن واقع شده است. این خیابان شهر اصفهان را به شهرستان های خمینی شهر و نجف آباد متصل می کند. خیابان آتشگاه به معابر مهمی مانند بزرگراه خیام، بزرگراه شهید خرازی، اتشگاه، امیرکبیر، احمد حجازی، مظاهری، شهیدان تیموری، جهاد، صارمیه، کنارگذر شرقی بزرگراه خرازی، وحدت، نبوی منش، زیتون، شهید منصور موذن، حسین کامران، بهشت، قدس، عبدالرسول زارع، سجاد، سعدی، سردار شهید مهدی عشوریون و همچنین مهرگان متصل گردیده است.

10-  خیابان پنج آذر

قیمت خانه در خیابان پنج آذر نیز تقریبا با قیمت خانه در آتشگاه و ملک شهر برابری می کند. این شما هستید که باید این سه محله را مشاهده کرده و متناسب با انتظارات خود محله مناسب را انتخاب کنید.

خیابان 5 آذر در منطقه 8 اصفهان واقع شده و به معابر مهمی مانند بزرگره شهید ردانی پور، کنار گذر ردانی پور، جابر انصاری، بیست متری بهار و همچنین مادی شاه پسند متصل گردیده است.

سخن آخر

در این مقاله 10 محله ارزان قیمت اصفهان را به شما معرفی کردیم. برای خرید خانه در این محلات باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید محله هایی است که در حال نشست هستند. موارد داخل خانه از کیفیت ساخت، کیفیت مصالح و برآورد هزینه تعمیرات نیز بسیار مهم هستند که می توانید از متخصصین مربوطه در قالب کارشناسی خانه کمک بگیرید.