ویلا چیست ؟

ویلا در زبان فارسی یک کلمه مهمان بوده و در زبان فرانسه و انگلیسی کاربرد دارد و به معنی منطقه که از چهار طرف بیرون نمایی به کوه دریا  یا منطقه ای خوش آب و هوا دارد. ویلا در زبان فارسی یا در فرهنگ عامه مردم هم نیز همچنین معنایی دارد و اکثر مردم ویلا را در شمال تصور کرده و به عنوان تفریحگاه در کنار دریا یا ویلا در جنگل به عنوان مکانی برای استراحت در نظر دارند.

 

ویلا

ویلا

همچون گذشته های دور که ویلا  در روم باستان برای اعیان آن دوره ساخته می شده  با حیاط های بسیار بزرگ و آبنما های بسیار زیبا از سنگ مرمر در این دوره نیز به همین صورت می باشد در شمال ویلا و ساخت و خرید و فروش ویلا حدودا از 70 سال پیش تا الان رواج داشته و به دلیل مشغله های زندگی در شهرهای بزرگ و نیاز به آرامش تعداد بیشتری از مردم نیاز به داشتن منطقه ای آرام ، با نمایی زیبا در نقاط خارج از کلان شهرها را  دارند یکی از مناطقی که در ایران دارای این خصوصیات می باشد شمال ایران در دل جنگل های زیبای هیرکانی و دریا زیبای شمال می باشد.

در بسیاری  از شهرهای شمال از جمله نور محمودآباد رویان ونوش سیسنگان نوشهر چالوس چمستان و …. تعداد زیادی ویلا ساخته شده با فرم های متفاوت اصولی و غیر اصولی به صورتیکه این ویلا ها هر کدام با توجه به قیمت و مکان قرار گیری متراژ شهرک و امکانات آن دارای قیمت ها و متقاضی های خاص خودش می باشد و بسته به تقاضای بازار نیز قیمت ها متغیر می باشد.

در این بین همیشه این جمله در ذهن همگان هست داشتن ویلا در شمال همانند رویاست ولی به مرور زمان و گسترش ویلا سازی و امکانات روز دنیا و پیشرفت آن دیگر رویا نیست بلکه حقیقتی دست یافتنی است.

منبع: ویلا املاک

قو الماس خاورمیانه