خرید ویلا در قبرس شمالی به عنوان سومین جزیره بزرگ مدیترانه، سالانه توجه سرمایه‌گذاران و مردم بسیاری را به سوی خود، جلب کرده است. رشد 5 برابری تقاضا برای خرید ویلا در این کشور، نشان از سودآوری بسیار بالای سرمایه‌گذاری در آن دارد. از جمله مهم‌ترین دلایل این سرمایه‌گذاری پر سود برای ویلا می‌توان به شرایط خرید اقساطی، موقعیت خوب جغرافیایی و اقتصاد رو به رشد در این کشور اشاره کرد. این کشور هم از لحاظ زندگی و هم سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ویلا و املاک، موقعیت مناسبی برای علاقمندان عزیز فراهم می کند.

چرا خرید ویلا در قبرس شمالی؟

خرید ویلا در قبرس شمالی مزیت‌های زیادی برای زندگی، سرمایه‌گذاری، تحصیل و حتی مراجعه به سایر کشورهای جهان به ارمغان می‌آورد. در درجه اول آب و هوای با کیفیت این کشور جزیره‌ای، مکانی مناسب برای داشتن زندگی آرام و بدون استرس است. اگر چه نرخ قیمت ویلا در این کشور، با افزایش تقاضا در حال افزایش است اما در مقایسه با نرخ افزایش مسکن در ایران خیلی کم‌تر است. بنابراین قبرس شمالی بستری است که به علاقمندان به زندگی و سرمایه‌گذاری در آن همواره در حال سودرسانی است.

از جمله مزیت‌های خرید ویلا در کشور قبرس شمالی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زندگی در کنار دریا با آب و هوای بسیار عالی و مناظر چشم‌نواز
 • برخورداری از امنیت خوب به دلیل وجود پایین‌ترین نرخ جرم در کشور
 • رنج وسیع قیمت ویلاها که به شما این امکان را می‌دهند که با توجه به بودجه و شرایط خود، ویلای مناسبی را برای زندگی انتخاب کنید.
 • عدم نیاز به ویزا برای اقامت در این کشور پس از خرید ویلا
 • امکان سفر به 165 کشور مختلف در سراسر دنیا با دارا بودن پاسپورت این کشور
 • امکان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در حال ساخت کشورهای معتبر جهانی
 • هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی در این کشور
 • اجاره ویلا خریداری شده به صورت قرارداد کوتاه مدت یا بلند مدت و کسب سود حاصل از آن

شرایط خرید ویلا در قبرس شمالی

هنگام خرید ویلا در کشور قبرس شمالی باید شرایط خرید ویلا را مد نظر داشته باشید تا بتوانید ویلای مناسبی را انتخاب کنید. اولین مسئله مهم، کسب اطلاعات در مورد شرایط زندگی در این کشور است. کشور قبرس شمالی در جزیره‌ای در دریای مدیترانه واقع شده است. در حقیقت، این کشور در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. زبان این کشور ترکی است، اما استفاده از زبان انگلیسی هم رایج است.

خرید ویلا در قبرس شمالی

خرید ویلا در قبرس شمالی

دومین نکته در توجه به شرایط خرید ویلا هدف شما از خرید آن است. ویلاهای موجود در این کشور در مناطق مختلف جنگلی، ساحلی، مناطق دارای دانشگاه و مناطق دارای زمین گلف واقع شده‌اند. برخی از این مناطق برای سرمایه‌گذاری و برخی دیگر برای زندگی مناسب هستند. بنابراین انتخاب منطقه مناسب برای خرید ویلا با توجه به شرایط و نیازهای شما تعیین می‌شود و در رضایت شما از خرید نقش اساسی ایفا می‌کند.

نکته مهم در هنگام خرید ویلا محاسبه قیمت ویلا برای فروش است که مخصوصا برای اهداف سرمایه‌گذاری بسیار حائز اهمیت می‌باشد. خرید و فروش ویلا در کشور قبرس شمالی با سند انجام می‌شود. بعد از خرید ملک باید کارهای ثبت آن را انجام بدهید که حدود 30 روز کاری زمان می‌برد. بعد از خرید ملک، قبرس شمالی به خریداران یک کد رهگیری می‎دهد تا از فروش ملک به چند نفر و کلاه‌برداری جلوگیری شود. در نهایت بعد از ثبت ملک، شما می‌توانید برای دریافت اقامت موقت اقدام کنید و دریافت اقامت دائم نیز حدود 10 سال زمان می‌برد.

ویلاهای موجود در کشور قبرس شمالی به سه دسته ویلای گاردن، پنت هاوس و جنگلی تقسیم می‌شوند. ویلاهای گاردن، دارای باغ و سایر امکانات رفاهی مانند استخر می‌باشند. ویلاهای پنت هاوس، ارتفاع بلندتری نسبت به ویلاهای گاردن دارند و به همین دلیل چشم انداز بیشتری را ارائه می‌دهند.  ویلاهای جنگلی در دل طبیعت و جنگل واقع شده‌اند و طبیعتی پر از سرسبزی را به ارمغان می‌آورند.

بهترین شهرها برای خرید ملک در قبرس شمالی

در حال حاضر بهترین شهرهای قبرس شمالی برای خرید ملک شهرهای فاماگوستا نیکوزیا و گیرنه می باشد و خرید ملک در این شهرها فقط مربوط به ویلا نمی باشد و حتی امکان خرید اپارتمان در این شهرها هم فراهم بوده برای مثال در این صفحه می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با  قیمت اپارتمان در فاماگوستا چقدر است ؟ به دست بیاورید.

قیمت ویلا در قبرس شمالی

قیمت ویلا در قبرس شمالی بسیار به صرفه است. هزینه‌های ویلا بسته به مساحت، موقعیت جغرافیایی و امکانات و تجهیزات مختلف تعیین می‌شود. در جدول زیر رنج هزینه ویلاهای مختلف به تفکیک مساحت قید شده است.

قیمت ویلا در قبرس شمالی به تفکیک مساحت
مساحت (متر مربع) قیمت (دلار)
100 تا 200 250.000 الی 350.000
200 الی 300 350.000 الی 850.000
300 الی 500 800.000 الی 2.200.000
500 الی 800 2.200.000 الی 4.000.000
بیشتر از 1000

5.000.000 به بالا

 

اما علاوه بر قیمت ویلا باید هزینه‌های جانبی مانند پرداخت حق کمیسیون، پرداخت مالیات و … هم مورد توجه قرار گیرند. مالیات خرید ملک در این کشور حدود 5/5 % است و هنگام خرید این مسئله همواره باید مورد توجه قرار گیرد. البته این مالیات فقط ویلاهای نو ساخت را شامل می‌شود و در صورتی که ویلاهای دست دوم یا ساخت قدیم خریداری کنید از مالیات معاف می‌شوید.

ویلای پنت هاوس در قبرس شمالی

ویلای پنت هاوس در قبرس شمالی

خرید ویلا در قبرس شمالی

سایر هزینه‌های جانبی شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه تمبر مالیاتی که برابر با نیم درصد مبلغ کل قرار داد است.
 • هزینه سند زدن در اداره مالیات که بین 3 تا 6 درصد مبلغ کل قرار داد است.
 • هزینه دریافت انشعاب آب و برق یا انتقال آن که در حدود 4500 لیر می‌باشد.